آرشیف

2018-9-22

جام غور

شماری از نمایندگان مجلس افغانستان دارایی خود را ثبت نکرده‌اند

 

اداره ثبت و بررسی دارایی‌ها و کمیتۀ مستقل مشترک نظارت و ارزیابی مبارزه علیه فساد اداری اعلام کرده که شماری از اعضای شورای ملی افغانستان دارایی‌های خود را ثبت نکرده‌اند.

به گفته این مسئولان این افراد بجای همکاری در این زمینه در برابر این اقدام مقاومت می‌کنند.

مسئولان این نهادها می‌گویند دارایی بیشتر مقام‌های ارشد افغانستان ثبت و مردم می‌توانند با مراجعه بهصفحه انترنتی اداره ثبت و بررسی دارایی‌ها، دارایی‌های مقام‌های حکومتی با خبر شوند و در صورت نادرست بودن آن به این نهادها گزارش دهند

روسای این دو نهاد امروز( شنبه اول میزان/مهر) در یک کنفرانس خبری مشترک اعلام کردند که ثبت دارایی تمامی مقام‌ها و کارمندان حکومتی که در نهادهای اجرایی و قضایی در کابل کار می‌کنند به پایان رسیده و روند ثبت داریی های کارمندان در ولایت‌ها و بیرون از کشور آغاز شده است.

ثبت داریی‌های مقام‌های دولتی در کابل از قوس/آذر سال ۱۳۹۴ آغاز شده بود و اکنون پایان یافته است.

یما ترابی، رئیس دبیرخانه ویژه مبارزه با فساد اداری، موضوع ثبت دارایی‌ها را بخشی از تعهد حکومت خوانده و این کار را برای جلوگیری از درآمدهای غیر قانونی مهم عنوان کرد.

 

او گفت که در شش ماه گذشته از ۱۵هزار فورمی که برای ثبت دارایی به مقام‌های افغانستان در کابل توزیع و از این تعدا حدود ۱۴ هزار نفر دارایی های خود را ثبت کرده و یک هزار فورم دیگر به دلیل مشکلات امنیتی و حضور بعضی از ژنرال‌ها در جبهه‌های جنگ تاکنون دوباره برگردانده نشده است.

منبع: بی بی سی فارسی

شماری از نمایندگان مجلس افغانستان دارایی خود را ثبت نکرده‌اند