آرشیف

2015-5-11

جام غور

ادامه درگیری و کشته شدن 34 تن در چهارسده ولایت غور

دوشنبه 21 ثور 1394 برابر است با 11 می 2015
نویدالله پژواک
وبسایت جام غور
درگیری میان نیروهای افغان و طالبان مسلح در ولسوالی چهارسده ولایت غور در طی 24 ساعت گذشته 34 کشته و زخمی برجا گذاشته است. مسوولان اداره محلی غور می گویند که در این درگیری 20 طالبان مسلح کشته و زخمی شدند و هم چنان 4 تن پولیس و یک تن از نیروهای مردمی کشته و 9 سرباز دیگر زخم برداشته است.
عبدالحی خطیبی سخنگوی سرپرست ولایت غور گفت، در این درگیری 2 پولیس ملی و 2 پولیس نظم عامه و یک تن از نیروهای مردمی کشته شدند. این منبع می افزاید، نیروهای کماندو که از ولایت هرات به غور اعزام شده بود نیز به محل رسیده و طالبان در حال عقب نشینی اند.
اما قارى يوسف احمدى سخنگوى طالبان ميگويد که چند پوستۀ امنيتى را تصرف نموده و ولسوالى چهارسده تحت محاصرۀ آنها قرار دارد. وى علاوه کرد که حملات طالبان، با استفاده از سلاح هاى ثقيل و خفيف دوام دارد وجزئيات آن بعداً توضيح داده خواهد شد.
چهارسده، از ولسوالى هاى دور دست، صعب العبور و ناامن ولايت غور بوده و با ولايات سرپل و فارياب سرحد دارد. اين ولسوالى در ماه سرطان سال گذشته به دست طالبان مسلح افتاد؛ اما بعد از يکروز و کشته شدن ٩ طالب و چهارتن از نيروهاى امنيتى دوباره به تصرف دولت در آمد.