آرشیف

2019-8-18

پیام همدردی بنیاد اجتماعی و مدنی لوگر در رابطه به حمله تروریستی دیشب به جشن ازدواج در تالار شهر دوبی- کابل

 پیام  همدردی بنیاد اجتماعی و مدنی لوگر در رابطه به حمله تروریستی دیشب به جشن ازدواج در تالار شهر دوبی- کابل

 

اعوذ بالله من الشیطان رجیم
بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام به ارواح طیبه شهدای جنایت هولناک دیشب کابل و با دعا برای مجروحان این رویداد غم انگیز و طلب صبر و شکیبایی برای خانواده داغدار و عزادار این رویداد وحشتناک.
بدون شک رویداد دیشب کابل پرده ازاسرار نهان مدعیان کاذب حقوق بشر و دکانداران اسلام برداشت. و معلوم شد که فصل دیگر جنگ و خشونت در عمل آغاز و این بار به شکل تمام عیار شهروندان بی دفاع، اعم از کودک و نوجوان، پیر و جوان، زن و مرد همه در معرض تهدید جدی گروه های آدم کش و حامیان محلی و منطقوی و جهانی شان قرار دارد.
بنیاد اجتماعی و مدنی لوگر خود را شریک غم و اندوه هم میهنان عزیز و بی پناه و بی دفاع خود می داند و به عنوان یک جریان پیشتاز مدنی این جنایت را زیر هر عنوان و نام و با هر اندیشه و انگیزه که توسط هر کس و هر باند و گروه و دسته و سازمانی انجام شده است. به شدت محکوم کرده و آن را جرم نابخشودنی می داند.
وقوع این رویداد در کنار به نمایش گذاشتن توحش تروریستان، موضع تروریستان را در قبال شهروندان کشور نیز روشن ساخت، که آن ها اهل مروت و مدارا، مصالحه و معامله نیستند.
بنیاد اجتماعی و مدنی لوگر از حکومت به عنوان مسئول جان و مال مردم مجدانه می خواهد تا به وظیفه و مسئولیتش در قبال شهروندان کشور درست عمل کند و هر گونه غفلت و سهل انگاری برای ما غیر قابل قبول است.
اگر به علت سیاست سرکوبگرانه دولت و تهدیدات دشمن زمینه اعتراض‌های مدنی در خیابان های شهر موجود نیست، ما از هر وسیله و ذریعه یی ممکن دیگر برای دادخواهی استفاده کرده و صدای رسای خود را بلند می کنیم و آن قدر بر سر حکومت فاسد و حامیان کاذب آن فریاد می زنیم تا حکومتیان به خود آیند و خود را در برابر مردم مسئول بداند. و به جای احراز سیاست های منفعلانه سیاست های فعال را روی دست گرفته و تعریف واضح از دوست و دشمن ارائه نماید، و سیاست " صلح در برابر صلح و جنگ در برابر جنگ " را اختیار کرده و مسئولان وظیفه ناشناس از صحنه بدر رفته و محاکمه کردند.
ما اجازه نه می دهیم تا این جنایت همراه با اجساد قربانیان آن دفن گردد و دیگر خبر و اثری از دادخواهی و مسئولیت پذیری در کار نباشد.
والسلام علی من اتبع الهدی
۲۷ اسد ۱۳۹۸ خورشیدی
 
خواجه محمد نعیم قادری
مسئول بنیاد اجتماعی و مدنی لوگر