X

آرشیف

مُربای شعاروتقلب بر سُفره ای انتخابا ت در افغنستان !
دسامبر 31, 2014

afrotan

 

آنکه تمام کرد و آنانیکه آغاز میکنند !

 

پیوسته به گذشته : قسمت سی و هشتم

 

معمولاً به بينوايان و گدایان كه ريزه خوار ديگرانند، چند سکه ای از پول مي دهيم و گمان مي كنيم به آنها كمك كرده ايم، نمي دانيم كه با اين كار، آنها را بدبخت تر و رشته گدايي را به گردنشان محكم تر مي سازيم. چه خوب [ بود ] اگر حس اعتماد و استقلال را كه در آنها به خواب رفته بيدار مي كرديم و راه زندگي را پيش رويشان مي گذاشتيم

 

« لردآويبوري »

وقتی این یادداشت را مرور می فرمائید لابد شاهد برگزاریی پرهزینه ترین و مجلل ترین محفلی خواهید بود که ازسوی نهاد "ریأ "ست جمهوری افغانستان به بهانه انجام مراسم تحلیف در ارگ یا کاخ ریاست جمهوری درحال برگزاری میباشد . شاید هیچ نوشته و مقاله ای درباره انتخابات" ریأ" ست جمهوری افغانستان به اندازه شعار های مفتکی و بدون مصرف روزهای انتخاباتی جالب و شگفت انگیز نباشد که هردو بزرگوار !! کاندیداهای محترمی بر بالهای تقلب و دروغی که با موتور از قبل روغن زده شده القاب مصنوعی چون « چند مین متفکر جهان!! » که هیچگاه متفکر اول بر زمین خاکی و آلوده بر گناهان !! ظهور نکرد و هیچکسی از هویت آنحضرت آگاهی نیافت . اما پس از چند سال مراقبه معلوم گردید که حضرت اشرف غنی احمدزی برای اثبات داعیه اش که تبحر و تخصص در امور تصؤف باشد عازم حج بیت الله گردید و به زیارت خانه خدا مشرف شد و در حالیکه حضرت حنیف اتمر شیخ الجواسیس که در یک دست اش تسبیح تبرک شده ای را می انداخت وبا دست دیگرش برعصای مبارکه یگانه یادگار دوران مجاهد ت هایش در جنگ جلال آباد راه میرفت !! شیخ الکرامات و معجزات حضرت اشرف غنی " دامت برکاته " را سوار بر" براق استخاره " در سفر روحانی جزیرة العرب همراهی میکرد هکذا رجل دیگری ازدومین دور معرکه انتخابات ریأ ست جمهوری افغانستان جناب عبدالله ، عبدالله که خود از مریدان زیارتگاه پنجشیر شریف است و در فن تجمل و زیباشناسی بویژه زیبائی اندام تخصص و تبحر دارد و با بزرگان جهاد و مقاؤمت نشست و برخاست داشته است و حضرت عبدالله دامت برکاته این نشست ها و برخاستن ها را در زمره عبادات محسوب میکنند و بر خرید دریشی ها از بزرگترین وگرانبها ترین مغازه های امریکا که شهزاده های خاورمیانه در لست مشتریان آنها به چشم میخورند بر رقیبان خود مباهات می کند !

https://www.youtube.com/watch?v=t78N6Q5VD60

ضمنأ برای اینکه خواننده گان عزیز بدانند این حضرات از وقتی که درحمام انتخابات "ریا " ست جمهوری افغانستان نوبت گرفتند و شروع به قصیده سرائی نموده اند چه و کجا چه فرموده اند به برخی از افاضات این دو بزرگوار اشارات مختصری مینمائیم . هرچند در آخرین لحظات وفقط چند ساعت قبل از آنکه مراسم تحلــــیف آغاز گردد روزنامه معروف و معــــتبر نیویارک تـــائـــــیمز The NewyorkTimes درشماره آخیر خود بقلم نورد رود لاند RodNordlland رئیس دفترکابل آن روزنامه به همکاریی دو تن از افغانان هریک جاوید سخن یار و احمد شکیب مقاله ای را منتشر ساخته است

http://www.nytimes.com/2014/09/29/world/asia/runner-up-in-afghan-elections-threatens-to-boycott-inauguration.html?_r=0

که گویا به دلائیل گوناگوناگونی دکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرایوی دولت وحدت ملی افغانستان در مراسم رسمی تحلیف که قرار است امروز درارگ کاخ ریاست جمهوری برگزار شوند حضور نخواهند یافت ، البته برخی آگاهان گفتند که مثل همیشه این بار هم اختلاف بر سر این است که چه کسی بیشتر میتوان غنیمت حاصل کرد ؟ مگر یک منبع مطمئن در ارگ ریاست جمهوری با این قلم گفت که طرح خارجی ها از همان ایجاد پست اجرایوی تقلیل قدرت لایتنهی رئیس جمهور که در دوران حامد کرزی سنگ بنای آن گذشته شده است بوده که باید رئیس اجرایوی بصورت مسؤلانه و حساب ده برای جامعه جهانی که صد ها و هزاران میلیون دالری پول نقد را در اختیار دولت افغانستان قرار میدهند نباید این پولهای بی زبان پس از این طعمه گرگان ارگ نشین شوند که با دریغ وتأ سف به اعتراف شخص حامد کرزی و دیگر اکابر ارگ کابل برای تعداد بیشماری از وکلای پارلمان ، ملا امامان مساجد ،سران شبکه های تلویزیونی ، تحلیل گران ، مدیران و سردبیران مطبوعات و روزنامه ها ، همچنان چندین مرکزی بنام استراتیژیک منطقوی …سالانه چندین صد میلیون دالر پول نقد از سوی دفتر ریاست جمهوری بصورت سخاوتمندانه پرداخته میشوند ، برای این منظورازسوی آقای عبدالله باید برای پست ریاست اجرایوی یکی از رجال برجسته و معتمد برای جامعه جهانی معرفی می گردید و آقای عبدالله باید خود برکرسی ریاست اپوزسیون باقی می ماند . اما مخالفت مصطفی ظاهرنواسه مرحوم محمد ظاهر پادشاه سابق با حذف جایگاه بابای ملت در قانون اساسی و از سوی دیگر برخی کودک بازی ها در مناسبات با ایالات متحده امریکا و اشتباهات فاحش سیاسی ودیپلماتیک توام با تکیه بر نمائیش قدرت مصنوعی مانند اعلام رسمی انجام ندادن ملاقات با بارک اوباما رئیس جمهوری امریکا که حین سفربه شرق دور در پایگاه نظامی باگرام توقف داشت و طی یک ایمیلی از سفارت امریکا در کابل عنوانی ارگ از آقای کرزی تقاضا شده بود تا در اسرع وقت خود را به پایگاه نظامی بگرام برساند تا با رئیس جمهورامریکا ملاقات کند اما ظاهرأ به دلیل اینکه وی خود در ارگ ریاست جمهوری برای پذیرائی از هرنو ع مهمان امکاناتی دارد و نه می خواهد که با بارک اوباما در باگرام دیدار کند هرچند گزارشهای وجود دارد که آقای کرزی یکجا با هردو کاندید عبدالله ، عبدالله و اشرف غنی بصورت جداگانه با رئیسش جمهور امریکا دیدر نموده اند اما اعلان رسمی انجام نه شدن ملاقات میان کرزی و اوباما سبب گردید که خشم امریکای ها رابیش از پیش نسبت با خودش برانگیزاند و بدین ترتیب توانیست که برخلاف اراده جامعه جهانی پست اپوزسیون را که ناظر بر اعمال دولت خواهد بود از آن خود سازند و آقای کرزی ازسوی عبدالله بحیث رئیس اپوزسیون رسمی در نظام حاکم معرفی شود . اما اینکه هردو تن از برنده گان انتخابات ریاست جمهوری این نوابغ جهان چه شعار ها میدادند خدمت شما دوستان تقدیم میداریـــم . آقای دکتر عبدالله عبدالله در دومین دور انتخابات ریاست جمهوری افغانستان یعنی آنگاه که ازسوی ستاد انتخاباتی اصلاحات و همگرائی نوار صدای یکی از مسؤلین بلند رتبه کمیسیون انتخابات افغانستان طی یک کنفرانس مطبوعاتی منتشر شد آقای عبدالله ، عبدالله جهت اطمینان رأی دهنده گان خود چنین فرمود :

https://www.youtube.com/watch?v=XyFEFf96mPk

البته واضیح و روشن است و همان طوریکه از زبان و سخنان هردو بزگوار متوجه شدید نه میتوان جز شعاری بودن و مقطعی بودن این اظهارات که این همه تأکید بردفاع از رأی مردم بینوای افغانستان دارند چیز دیگری تعبیر کرد .

ادامه دارد

X

به اشتراک بگذارید

نظر تانرا بنویسد

نوشتن دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

مطالب مرتبط

پیوند با کانال جام غور در یوتوب

This error message is only visible to WordPress admins

Reconnect to YouTube to show this feed.

To create a new feed, first connect to YouTube using the "Connect to YouTube to Create a Feed" button on the settings page and connect any account.