آرشیف

2019-3-5

الحاج امین الدین سعـیـدی

زیارتگاه ابراهیم «خلیل الله»

از سالهای طویل از زندگی خویش علاقه خاص ومفرط داشتم که اگر خداوند متعال یاری کندکه بتوانم به زیارت حضرت ابراهیم خلیل الله( ع)  شرفیاب شومپروردگار با عظمت بعد از ارزوهای  چند ساله در زندگی ام توفیق حاصل یافتم که با معیتی فامیل خویش در ماه جنوری ۲۰۱۹  م.عازم بیت المقدس  وازآنجا عازم شهر « حبرون » شوم.

شهر حبرون ( الخلیل ) در 30 کیلومتری جنوب بیت المقدس موقعیت دارد.این شهر یکی از چهارمین شهر مقدس برای یهودان بحساب می اید ولی نباید فرامش کرد که با موجودیت زیارتگاه حضرت ابراهیم علیه السلام  چهارمین مکان مقدس برای مسلمانان نیز بحساب می اید .

در این شهر تاریخی قلعه تاریخی مانند مسجد الاقصی بر زیبای این شهر افزوده است ، در داخل این قعله  زیارتگاه حضرت ابراهیم وهم موجودیت مسجد بر اهمیت به این شهر  اعتبار خاصی بخشیده است .

چهار اطراف این مسجد  با یک دیوار بزرگ سنگی محصور می باشد ،که طول آن به ۷متر میرسد.

برخی از روایات مشعر اینست که بصورت کل درهمین  منطقه قبر حضرت ابراهیم (ع)  و خانمش بی بی «ساره» ، قبر حضرت اسحاق (ع) وخانمش رفقه ، وقبرحضرت یعقوب (ع) وهمسر اش لعیا قرار دارد.

همچنان برخی از این روایت تاکید میدارد که حتی قبرحضرات یوسف، قبرآدم، قبرسام و وقبرنوح (علیهالسلام) نیز در این مکان مدفون هستند.

قدمت تاریخی این حرام به هزاران سال میرسد ، این محل را حضرت ابراهیم علیه السلام  از شخصی بنام « افرون ابن سوحر الحثی» با چهار صد درهم خریداری نمود «وساره » همسر خویش در این محل دفن کرد .

ادامه مطلب در اینجا