آرشیف

2015-1-24

تورن احمدضیاء سالنگی

خواص عسل درمــــان ساده و آسان برای مراقبت از موی

 

نرم کننده بسیار مناسبی است. قبل از حمام یک سهم عسل را با ? سهم روغن زیتون مخلوط کنید و نیم ساعت قبل از حمام به موی بمالید. میزان روغن را بر حسب نوع موی خشک یا چرب تنظیم کنید.
اگر موی بیش از حد در معرض نور خورشید، قرار بگیرد خشک و کدر می شود. این کدری را می توان با مالیدن مخلوطی از ? قاشق غذاخوری عسل و دو پیمانه آب ولرم به مو ی از بین برد.

درمان ساده و آسان برای مراقبت از مو:
یک قاشق مرباخوری پودر دارچین رابا یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی و روغن زیتون به میزان کافی مخلوط کنید و روی پوست سر قرار داده و ماساژ دهید و پس از دقیقه بشویید. برای به دست آوردن نتیجه مطلوب، این کار را حداقل هفته ای ? بار تکرار کنید.
مقداری عسل و روغن زیتون را به شامپوی ملایم اضافه و از آن استفاده کنید تا مو ی تمیز، براق و نرم شود.
شب یک چهارم پیمانه آب پیاز را با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید و به پوست سر بمالید و روز بعد بشویید.
زردی تخم مرغ را با مقدار خیلی کم عسل (حدود یک قاشق غذاخوری) مخلوط کنید و به پوست سر بمالید. پس از ?? دقیقه سر خود را بشویید.

شیوه های دیگر برای مراقبت از موی
اگر چه استفاده از عسل برای مراقبت از موی راهکار مناسبی است اما برای به دست آوردن نتیجه بهتر لازم است برنامه غذایی سالمی را اتخاذ کنید؛ به عنوان مثال، میوه های تازه، انواع سبزی، مغز، جوانه، شیر، غلات سبوس دار، سویا و ماهی را که مصرف آن نه تنها برای موی بلکه برای سلامت بدن نیز مفید است، در برنامه غذایی خود بگنجانید.
برای رفع چربی موی و شوره سر، ?? دقیقه قبل از حمام کردن روی موهای خود آب لیمو بمالیدهمچنین ماساژ پوست سر با انگشت، باعث بهبود گردش خون و مانع از ریزش موی می شود.
یا یکبار در هفته، یک لیوان کوچک آب اسفناج میل کنید.
مصرف آب زیاد نیز مانع از ریزش موی می شود.

نکات مراقبتی هنگام استفاده از عسل برای تقویت موی
برای پیشگیری از عوارض جانبی مانند ایجاد چسبندگی لازم است به این نکات توجه کنید:
از عسل به میزان بسیار کمی استفاده کنید.
برای نرم کردن موی عسل را با روغن مخلوط کنید.
هرگز عسل را گرم نکنید.

این مطلب از کتاب های علمی است

بااحترام
تورن احمدضیاسالنگی
26/4/1392