آرشیف

2014-10-29

jameghor

شیوه جدید نشر مطالب در وبسایت جام غور

راهنمایی گام به گام با استفاده از تصاویر

راهنمایی گام به گام برای استفاده از وبسایت جام غور

 در قدم نخست آدرس انترنتی وبسایت جام غور را در مرور گر انترنت تان می نویسید .1
 


راهنمایی گام به گام برای استفاده از وبسایت جام غور

2. وارد صفحه اول وبسایت جام غور شدید


راهنمایی جام غور

3. در بالا ترین قسمت وبسایت این عکس را مشاهده میکنید.
همان طور که درین عکس اشاره شده است، شما میتوانید یا با استفاده از پروفایل فیس بوک تان وارد سایت شوید و یا هم در سایت ثبت نام کنید.

 


4. اگر گزینه ثبت نام در سایت را انتخاب کردید، وارد این صفحه میشوید. همه این خانه ها باید تکمیل گردید، در غیر آن مراحل ثبت نام انجام نخوهد شد.
 


5. وقت همه گزینه ها را خانه پری کردید، بالای دکمه ارسال کلیک کنید و ثبت نام شما انجام شد. بعد از مشاهده و تایید مدیر سایت مرحله ثبت نام شما تکمیل میگردد.
اگر ثبت نام کردید و خواستید وارد سایت شوید، ولی موفق نمی شوید، کمی منتظر بمانید تا مرحله تایید ثبت نام شما از طرف مدیریت انجام بگیرید و بعد از آن میتوانید وارد سایت شوید.

 


6. بعد از تایید ثبت نام شما توسط مدیریت وبسایت جام غور، شما با استفاده از ایمیل آدرس و رمز که در مرحله ثبت نام انتخاب کرده اید میتوانید وارد سایت شوید.
 


7. وقت وارد سایت شدید با این تصویر مواجه خواهید شد، من ولایت غور یعنی همه مطالب شما که در بخش ولایت غور نشر کرده اید، من مقاله، جای است که همه مقالات شما نشر گردیده است و همین طور کتابخانه و بخش رسانه که عکس و فیلم میتوانید نشر کنید.
برای تکمیل مرحله ثبت نام، گزینه ویرایش مشخصات من را انتخاب کنید تا با انتخاب یک قطعه عکس از خود تان مرحله ثبت نام را به آخر برسانید.

 


8. بعد از انتخاب گزینه ویرایش مشخصات من، به اینجا راهنمایی خواهید شد، و در اینجا میتوانید عکس پروفایل تانرا از کمپوتر تان انتخاب کنید و بالای به روز رسانی کلیک نمائید.
 


9. بعد از انتخاب عکس برای پروفایل تان که در وقت نشر مطالب، نوشتن نظر، نواشتن جواب برای نظر و یا زدن لایک این عکس تان نمایان خواهد شد.
 


10. بعد از انتخاب عکس برای پروفایل تان، در بالا ترین قسمت صفحه اول سایت این چنین خواهد شد/بود که درین عکس شماره 10 مشاهده میکنید.
 


راهنمایی گام به گام برای استفاده از وبسایت جام غور

11. بعد از تکمیل مراحل ثبت نام، تایید ثبت نام شما توسط مدیر سایت، و ویرایش همه مشخصات تان، میتوانید مطلب، کتاب، عکس، فیلم در سایت نشر کنید. برای نشر مطلب در بخش های فرعی آرشیف وبسایت جام غور، موش/موس تانرا بدون اینکه کلیک کنید بالا من مقاله قرار دهید، یک گزینه جدید نمایان میشود بنام اضافه کردن مقاله، بالای آن کلیک کنید تا وارد قسمت نشر مطلب شوید.

12. همان طور که قبلآ گفتم، وبسایت جام غور به سه زبان نشرات خواهد داشت، فارسی، پشتو و انگلیسی. اگر مطلب شما به فارسی است، در قسمت انتخاب زبان گزینه انگلیسی هیچ کدام را انتخاب کنید، و اگر پشتو است که پشتو و اگر هم انگلیسی باز انگلیسی را میتوانید انتخاب کنید.
 


13. برای هر زبان چند بخش آرشیف ایجاد شده است، برای آرشیف مطالب بخش فارسی، گزینه های را که درین عکس مشاهده میکنید قابل انتخاب است. اگر مطلب شما تم سیاسی دارد همان بخش را انتخاب میکنید، اگر شعر است که باز بخش شعر و ادب و به همین ترتیب بقیه بخش های آرشیف.
 


 14. من میخواهم این مطلب را در بخش "اجتماعی فرهنگی" آرشیف شود، به همین دلیل آنرا انتخاب کردم. بعد از انتخاب زبان، بخش و عنوان مقاله، باکس که برای مطلب است میتوانید درین باکس مطلب تانرا بنویسید، یا از جای دیگری کاپی نموده اینجا قرار دهید.
برای نوشتن مطلب تان، اختیارات فراوان ایجاد گردیده است، از قبیل افزودن عکس به لابلای مطلب، برجسته ساختن متن، لینک دادن، اضافه کردن جدول و امکانات فراوان دیگر که بهتر است خود تان همه را دانه به دانه امتحان کنید. بعد از نوشتن مطلب، و بعد از مطمئن شدن کامل بودن مطلب، گزینه اضافه کردن را کلیک کنید.
حالا مطلب شما در بخش فرعی آرشیف سایت، قسمت مطالب اجتماعی قابل مشاهده است، برای مشاهده در صفحه اول وبسایت، مدیر وبسایت جام غور مطلب تانرا باید تایید کند. پس اگر مطلب را نشر کردید و در صفحه اول قابل مشاهده نیست، بدانید که تا هنوز از طرف مدیر وبسایت تایید نشده است. البته بخاطر اینکه مطمئن شوید مطلب تان بدرستی نشر شده یا خیر، میتوانید با سر زدن به همان بخش آرشیف را که انتخاب کرده اید مطلب تان قرار بگیرید، از نشر شدن درست مطلب تان اطمینان حاصل کنید.
البته بعد از ارسال مطلب، همچنان میتوانید مطلب تانرا ویرایش نموده و دوباره به روز رسانی کنید.

این فقط یک مثال برای نشر مطلب در سایت است، دیگر بخش ها مثل ولایت غور، عکس، فیلم، و کتاب هم به همین شکل انجام  میگیرد. به زبان های دیگر هم به همین شکل.
من کوشش میکنم این راهنمایی را زود زود ویرایش و بروز کنم، شاید بعضی قسمت هایش ناقص و یا با کمبود مواجه باشد.

اگر این راهنمایی کمبودات و یا اشکالات دارد، حتمن ما را در جریان بگذارید.

البته هنوز کمبودی های زیادی در سایت است که ما روی شان کار میکنیم و کم کم همه کمبودات و مشکلات را بر طرف خواهیم نمود.